Moje cesta 

Narodila jsem se na Vysočině, ve znamení střelce s ascendentem ve štíru. Už jako malá jsem četla herbáře a sbírala bylinky. Hodně času jsem prožívala v přírodě a tehdy, ještě nevědomky, se propojovala se stromy, vodou, energiemi přírody a mívala jsem tušení, která se později vyplnila. Přesto jsem trpěla neustálými angínami a migrénami a narůstal ve mně vzdor proti lékům. V dospělosti mě angíny a ničivé migrény, na které léky příliš nezabíraly, postupně směrovaly k jiným možnostem, jak si pomoci. Už tehdy jsem měla pocit, že za nemocí je něco víc, že stav který prožívám je následkem už prožitého pocitu. Teď vím, že strachu, úzkosti, přetlaku nevyřčených myšlenek, neaktuálních křivd ukrytých v podvědomí, rodových vzorců...ale v té době jsem žila v prostředí, které pohled na nemoc vnímalo jinak. 

Po střední škole jsem odešla do Prahy a začala  pracovat v nemocnici jako radiologická laborantka. Po několika letech jsem pocítila potřebu změny a stala se ze mě bankovní úřednice. Po čase, když už jsem měla dva malé kluky, se mi tentokrát intenzivněji vrátila potřeba hledat jiná řešení "léčby" jejich nemocí. Občas jsem zkusila bylinky a nějaká homeopatika a ono to často, k mé velké radosti, fungovalo. 

Tím začalo moje seznamování s alternativními zůsoby léčby. Zajímala jsem se o reiky, o shamballu, konstelace, numerologii a mnohé další, pro mne tehdy záhadné, metody  péče o tělo i duši…. V té době jsem se rozhodla hlouběji proniknout do tajů homeopatie a psychosomatických souvislostí. Chtěla jsem také pochopit, proč homeopatika někdy pomohou okamžitě a jindy až s odstupem času. Proč se na stejnou nemoc u dvou různých lidí použije rozdílné homeopatikum. Proč téma homeopatie vyvolává mezi lidmi tolik rozdílných emocí….

Zapsala jsem se na tříleté studium České školy klasické homeopatie v Praze. Poznáváním principů homeopatie mě postupně přestávala naplňovat práce v bance. Chtěla jsem více a na jiné úrovni pracovat s lidmi, komunikovat s nimi a poskytovat jim úlevu od často chronických a dlouhodobých potíží….

Rozhodnutí opustit stálou a dobře placenou práci v bance kvůli homeopatii nebylo snadné. Musím přece živit dvě malé děti…..Ale přesto jsem stále více uvnitř sebe cítila, že tuto změnu potřebuji udělat.

Dalším velkým pracovním zlomem pro mě byla osobní zkušenost kraniosakrální terapie. Metoda tak jemná, účinná a urychlující mě velmi oslovila. Pomáhá ulevit fyzickým obtížím, ale také rozkrývá a uvolňuje minulé a často bolavé prožitky a zkušenosti. Intenzivně jsem se na tuto metodu zaměřila. Nejen pro její jemnost, ale také proto, že umožňuje zvědomit zdroj potíží a to i v podvědomé úrovni, pokud je ten pravý čas.

Díky homeopatii, Reiki, kraniosakrální terapii a dalším metodám napomáhajícím poznávat více a hlouběji samu sebe a svoje vnitřní pocity, jsem pochopila, že některé životní události a moje reakce na ně, jsou zase jen reakcí na dávné a třeba zapomenuté zkušenosti, strachy nebo křivdy. Že jde jen o mojí myslí vytvořené programy a názory, které mi brání v harmonickém prožívání života. Postupným uvolňováním těchto přesvědčení z podvědomí se mění i můj aktuální pohled na vše, co se děje ve mně i kolem mě. Tím ale má práce a touha po poznání nekončí, nekončí ani potřeba uvolňovat další a další zatěžující programy, které si v sobě nosíme, protože každý krok a životní zkouška je pak snesitelnější a život radostnější...

Na mé cestě neplynulo vždy všechno hladce, prožila jsem si i období marnosti  a ztráty smyslu života. Ale moje pevná víra, že nic se neděje náhodou, že složité a zdánlivě neřešitelné situace a bolavé životní prožitky mají také svůj důvod a smysl, mi pomohla jít dál a věřit, že vše se děje správně. Děkuji za tuto důvěru a sílu z celého srdce. Děkuji i těm, kteří ve mě věřili a podpořili mě.

V srpnu 2018 jsem se stala Dikša dávající a opět zjistila, že život a vše kolem nás má mnohem více hloubek, vrstev, souvistostí a synchronicit, než jsem doposud tušila. Prožitek Dikši je nepopsatelný, transformační. S radostí a vděkem mě těší, že prožitek jednoty mohu předávat dál.

Petra

 

 

 

Odbornost

 

V případě jakýchkoli dotazů mě neváhejte kontaktovat.