Otázky a odpovědi

Je homeopatická léčba pro každého?

Omezení, pro koho je nebo není homeopatická léčba vhodná, v podstatě nejsou. Homeopatika lze podávat od novorozenců až po seniory, ale i zvířatům.

Jak užívat homeopatika?

Nesprávná aplikace může účinnost homeopatik podstatně snížit. Vždy minimálně čtvrt hodiny před požitím homeopatika a čtvrt hodiny po požití nepít, nejíst, nežvýkat, nekouřit, nečistit zuby. Homeopatického léku se nedotýkejte rukou, ale nasypte kuličku přímo do úst nebo použijte plastovou lžičku. Kuličku nechte volně rozpustit pod jazykem. Léky se užívají v množství a tempu určené homeopatem

Je nutné přestat užívat léky předepsané od lékaře, když se rozhodnu léčit homeopatií?

V žádném případě! Pokud se zdravotní stav změní, je samozřejmě možné, že při konzultaci s ošetřujícím lékařem dojde k úpravě podávání. Klasické medicíně se rozhodně nevyhýbejme a nezavrhujme ji. Homeopatickou léčbou lze zmírnit nežádoucí účinky klasických léků.

Lze užít stejná homeopatika na stejné obtíže u dvou různých lidí?

Výběr léku vychází z celkových fyzických a duševních příznaků. Určité onemocnění se projevuje u různých jedinců různě a léčba bude pravděpodobně rozdílná.

Může dojít ke krátkodobému zhoršení obtíží při užití homeopatik?

Klasická homeopatie se nesnaží potlačit nemoc. Pomáhá řešit její příčinu a nechat ji řízeným procesem odejít ven z těla (ať už na psychické nebo fyzické úrovni). Může se tedy krátkodobě zdravotní stav mírně zhoršit.

Je homeopatický lék placebo?

Při podání placeba vzniká tzv. placebo efekt, kdy se léčená osoba domnívá, že je léčena účinnými léky. Homeopatické léky úspěšně fungují u velmi malých dětí a také u zvířat.

Co je to autopatie?

Jedná se o metodu léčení, kdy se homeopatickým způsobem připravují vlastní tělesné informace osoby, která má být léčena. Autopatický preparát si každý zhotovuje sám doma. Působí na organismus stimulací jemných energií, nazývaných v homeopatii vitální síla, v čínské tradiční medicíně čchi a v indické tradici prána. Je vhodná nejen pro odborné léčení, ale především pro samoléčbu.  www.autopatie.cz

 

Aktuálně

NOVÁ PROVOZOVNA

10.09.2019 17:25
Od 12.září začínám v nové provozovně v areálu Mateřské školy Bendova na adrese Bendova 1123/1, Praha 6 Řepy. Parkovat je možné před areálem školky. MHD nejdostupnější je autobusová zastávka Bazovského 225 a 164. Do 10. minut chůze je stanice Slánská, tramvaj 9 a10 a autobus 180. Dopolední termíny...

Ukončení provozovny na Andělu

01.08.2019 10:33
31.srpna opouštím prostory na Andělu. Poslední volné termíny jsou ve dnech 19. - 23.8. Od září je možné se potkávat v Řepích. Adresa a termíny budou upřesněny začátkem září.

DIKŠA

06.08.2018 16:16
Od 8.8.2018 rozšiřuji nabídku o předávání dikši. V současné době jako bonus navíc v rámci terapie.

CENA

24.05.2018 11:52
Od 1.6.2018 se mění ceník.

REIKI

02.05.2018 08:47
V letošním roce opět zasvěcuji do energetického systému Reiki.

Homeopatie

23.02.2015 14:30
Vážení klienti a přátelé, momentálně nepřijímám nové klienty pro homeopatické poradenství. Petra Šveřepová